خانه / آموزش / سیستم مدیریت محتوا ها / آموزش نصب جوملا بر روی سی پنل

آموزش نصب جوملا بر روی سی پنل

نحوه نصب جوملا بر روی سی پنل

در آموزش نصب جوملا بر روی سی پنل جدید با شما همراه هستیم، در این مقاله قصد داریم نصب سیستم مدیریت محتوای جوملا (Joomla CMS) بر روی هاست سی پنل جدید Cpanel Paper Lantern را به صورت تصویری و مرحله به مرحله آموزش دهیم پس از خرید هاست می توانیم مقاله زیر را دنبال کنیم. در ابتدا توضیح مختصری در مورد سایت ساز جوملا و کاربرد آن می دهیم تا کاربرانی که آشنایی زیادی با این سیستم ندارند یک دید کلی نسبت به جوملا پیدا کنند و پس از آن پیش نیاز های نصب جوملا روی هاست سی پنل توضیح داده خواهد شد و در نهایت نیز مراحل نصب را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

مواردی که در این آموزش با آنها آشنا خواهید شد به صورت مختصر:

1- سیستم مدیریت محتوا چیست؟
2- سایت ساز جوملا چیست؟
3- پیش نیاز ها ی نصب جوملا روی هاست سی پنل چیست؟
4- دانلود آخرین نسخه ی جوملا فارسی
5- مراحل نصب جوملا بر روی هاست سی پنل

در ادامه تمامی موارد فوق به صورت کامل توضیح داده خواهند شد. با ما همراه باشید..

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا یا CMS ، یک سیستم نرم افزاری با ابزار هایی جهت مدیریت وب سایت ها می باشد. اکثر کاربران سطح وب بدون داشتن دانش برنامه نویسی نیز می توانند از این سیستم های مدیریت محتوا جهت طراحی و راه اندازی سایتشان استفاده نمایند. با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا می توانید سایت هایی پویا یا داینامیک ایجاد نمایید. ابزار ها و قابلیت هایی که سیستم های مدیریت محتوا در اختیار شما قرار می دهند همگی امکان مدیریت مطالب تصاویر، پیوند ها و… را برای شما فراهم می کنند. عمده ترین دلیل نیاز به یک سیستم مدیریت محتوای وب، برای سایت های پویا تغییرات دوره ای است که در سایت ایجاد می شود. اگر سایت شما ایستا باشد هر بار برای ایجاد تغییرات نیاز به برنامه نویسی و تغییر در کد ها خواهید داشت و در صورت عدم دانش کافی میبایست هر بار به شرکت های طراحی سایت مراجعه نمایید. ولی در صورت استفاده از سیستم مدیریت محتوا می توانید به راحتی تغییرات را ایجاد نمایید. جوملا نیز یک سیستم مدیریت محتوا می باشد .

ادامه این آموزش را در لینک آموزش نصب جوملا 3 بر روی سی پنل مشاهده نمایید.

درباره الهام یزدان پرست

بیش از 3 سال است که در زمینه آی تی و فناوری اطلاعات در حال تحقیق و مطالعه است، مدرک آکادمیک تحصیلی ندارد اما دکترای موفقیت دارد، عاشق یادگیری و یاد دادن است و دستی هم در فلسفه دارد.

پیشنهاد بررسی

آموزش نصب وردپرس در سی پنل

در این مقاله ی آموزشی قصد داریم شما را با نحوه ی نصب وردپرس بر …

2 نظرات

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو
    بهترین سایت ها هستید.

  2. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل
    داشت.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.