خانه / آموزش / سیستم مدیریت محتوا ها / بهترین افزونه برای افزایش امنیت وردپرس

بهترین افزونه برای افزایش امنیت وردپرس

چرا باید امنیت سایت وردپرسی را بهبود دهیم ؟

در ابتدا لازم است بدانیم چرا به تامین امنیت برای سایت هایمان نیاز دارید؟ در دنیای اینترنت و فضای مجازی هکر های بسیاری در صدد بدست آوردن اطلاعات سایت ها ی کوچک و بزرگ می باشند. موارد امنیتی برای هر سایتی یک امر ضروری بوده و عدم رعایت و اعمال آن ها می تواند حفره های امنیتی بزرگی را ایجاد نموده و منجر به بروز خسارات جبران ناپذیری شود.

امنیت واژه ای است که سال هاست بر روی آن در تمامی موارد از نرم افزار ها گرفته تا سایت ها در حال بررسی و رفع مشکلات امنیتی متخصصین در حال بررسی می باشند. موارد امنیتی به جهت جلوگیری از نفوذ اشخاص غیر مجاز به حریم خصوصی و اطلاعات مهم برای هر سایتی یکی از ضروریات ابتدایی می باشد که می بایست قبل از هرچیزی به آن پرداخت.

در این آموزش قصد داریم تا شما را با پلاگین معروف WP Better Security که نام جدید آن iThemes Security می باشد آشنا نماییم.

همانطور که در قسمت اول از آموزش های تامین امنیت در وردپرس اشاره ی مختصری به این افزونه شد، کاربرد بسیار زیادی در تامین امنیت سایت دارد. شما می توانید موارد امنیتی را به صورت دستی تماما اعمال نمایید ولی این افزونه کار را برای شما بسیار راحت تر کرده و در صورت اعطای دسترسی به جهت اعمال تنظیمات مربوطه به افزونه، تمامی موارد امنیتی بسیار سریع و آسان اعمال خواهند شد. در صورتیکه تمامی اقدامات گفته شده در آموزش تامین امنیت وردپرس را اعمال نموده باشید هم اکنون یک سایت قدرتمند و با امنیت بسیار بالا خواهید داشت.

و البته فراموش نشود که استفاده از این افزونه می تواند گامی بلند تر و قوی تر در جهت ایجاد سایتی بسیار ایمن خواهد بود. به بیان ساده تر اقدامات امنیتی که در مجموعه آموزش های امنیت در وردپرس برای شما کاربران معرفی شده است، مانند یک محافظ سایت شما را احاطه کرده و دسترسی به مدیریت سایت را غیر ممکن می سازد. برای مثال شخصی برای دسترسی به محیط مدیریت سایت وردپرسی شما می بایست تایید هویت گردد، از پروتکت ایجاد شده عبور کند، مسیر جدید ناحیه ی مدیریتی را بداند، اطلاعات نام کاربری و گذرواژه های بسیار پیچیده ی شما را بداند و …

هکر ها همواره در پی یافتن حفره های قابل نفوذ در سایت ها می باشند . باگ های امنیتی موجود در سیستم های مدیریت محتوای سایت ها می تواند این راه را برای هکرها سریع تر باز نماید. پس در اولین نکته ی امنیتی همیشه بخاطر داشته باشید به روز رسانی وردپرس و افزونه هایتان یکی از ضروری ترین نکات امنیتی و دومین نکته رفع ضعف های امنیتی می باشد. ضعف های امنیتی از نام کاربری ساده و رایج، گذرواژه های قابل هک، پیشوند جداول معمول گرفته تا حملات Brute Force که می توانند همگی منجر به هک شدن سایتتان شوند.

توضیحاتی که داده شد فقط مختصری از مسائل امنیتی بوده و میبایست برای داشتن سایتی غیر قابل نفوذ تمامی جوانب امنیتی سایت خود را درنظر گرفته و تامین نمایید.

در ادامه ی این آموزش شما را با این افزونه ی قدرتمند آشنا نموده و مواردی که برای هر سایت با محتوای معمولی میبایست اعمال گردند را به ترتیب توضیح خواهیم داد.

مرحله ی اول : نصب و فعالسازی iThemes Security

در ابتدا می بایست افزونه ی iThemes Security را بر روی وردپرس سایت خود نصب و فعال نمایید. بدین منظور می توانید از 2 طرق اقدام نمایید :

  • از سایت مرجع رسمی وردپرس از طریق لینک زیر افزونه را دانلود نموده و بر روی وردپرس خود فعال نمایید

دانلود افزونه ی iThemes Security

  • روش دیگر به این صورت می باشد که از داخل مدیریت وردپرس و از قسمت افزونه ها آن را نصب و فعال نمایید.

بدین منظور به صورت زیر اقدام نمایید:

  1. وارد محیط مدیریت وردپرس سایت خود شوید.
  2. از پانل سمت راست، قسمت افزونه ها، زیر منوی افزودن را انتخاب نمایید.

iThemes-Security-1

ادامه این آموزش را در لینک آموزش تصویری و مرحله به مرحله نصب افزونه iThemes Security مشاهده نمایید.

درباره الهام یزدان پرست

بیش از 3 سال است که در زمینه آی تی و فناوری اطلاعات در حال تحقیق و مطالعه است، مدرک آکادمیک تحصیلی ندارد اما دکترای موفقیت دارد، عاشق یادگیری و یاد دادن است و دستی هم در فلسفه دارد.

پیشنهاد بررسی

آموزش تغییر آدرس سایت در وردپرس

در این مقاله ی آموزشی خواهید آموخت که چگونه Site URL یا Home URL را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.