خانه / آموزش / دامنه / نحوه انتخاب نام دامنه

نحوه انتخاب نام دامنه

انتخاب یک دامنه ی مناسب کار کوچکی نیست. انتخاب درست دامنه می تواند اثر مثبت داشته باشد و انتخاب اشتباه نام دامنه می تواند کسب و کار شما را به گوشه ای کم جمعیت از دنیای دیجیتال منتقل کند. این مهمه که دامنه ی شما در سطح وب به راحتی یافته شود. ثبت یک دامنه ی درست می تواند یک url جذاب و گیرنده را برای شما به ارمغان آورد ، بدین منظور نکات قابل توجهی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود:

شناخت از کسب و کارتان

درک و شناخت صحیحی باید از کسب و کارتان داشته باشید. باید اطلاعات بسیار زیادی در زمینه ی کسبو کارتان داشته باشید، آیا کسب و کار شما سرگرمیه یا جدی ، توصیفیه یا انتزاعی و سایر گزینه های لازم جهت ارزیابی را بررسی کنید. این موارد ذهنی هستند ولی می توانند در انتخاب نام دامنه ی مناسب از میان گزینه های مختلف کمک زیادی به شما کند.

کلمات کلیدی را فراموش نکنید

بررسی و تجزیه و تحلیل کنید که در حیطه ی کسبو کار شما چه عباراتی بیشتر سرچ می شوند و همچنین شروع کنید این عبارات را نیز سرچ کنید تا بتوانید حجم زیادی از عبارات وابسته را نیز بیابید. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و عبارات نیز نمی تواند به تنهایی معیار اساسی جهت انتخاب نام دامنه ی مناسب باشد ولی می تواند کمک مفیدی در انتخاب نام دامنه توسط شما داشته باشد

انتخاب نام دامنه ساده ضروری است

توجه داشته باشید نام دامنه ی کلمه ی کلیدی می تواند با موتور های جستجو بخوبی کار کند ولی با انسان ها نه. برای مثال ، نام دامنه ی orangutanhammocksandotherjunglemonkeysleepgear.com می تواند کسب و کار را به خوبی توصیف کند وهمچنین در نتایج جستجو بسیار خوب عمل کند ولی نمی توانید افراد زیادی را بیابید که تمایل داشته باشند این نام دامنه را هربار تایپ کنند.

ادامه این آموزش را در لینک چگونه نام دامنه مناسب انتخاب کنیم ؟ مشاهده نمایید.

درباره الهام یزدان پرست

بیش از 3 سال است که در زمینه آی تی و فناوری اطلاعات در حال تحقیق و مطالعه است، مدرک آکادمیک تحصیلی ندارد اما دکترای موفقیت دارد، عاشق یادگیری و یاد دادن است و دستی هم در فلسفه دارد.

پیشنهاد بررسی

دامنه چیست ؟ و چرا باید دامنه ثبت کنیم + فیلم آموزشی

سناریو فیلم دامنه چیست : آقای رایان تصمیم گرفته کسب و کار خودش رو حسابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.