خانه / آموزش / میزبانی وب / ایمیل اسپم چیست ؟

ایمیل اسپم چیست ؟

در این مقاله ی آموزشی قصد داریم شما را با واژه ای که در دنیای اینترنت و مخصوصا کاربرانی که با هاست سروکار دارند بسیار شنیده می شود آشنا کنیم. بار ها شده از سمت تیم فنی میزبان فا اطلاع رسانی هایی در مورد ارسال Spam به کاربران داده شده است و به این دلیل که اغلب کاربران با این واژه و روش های کلی رفع آن آشنا نبوده و دچار سردرگمی می شوند. در این مقاله آموزش هدف آشنایی کلی با مفهوم Spam ، و راه های اصلی برای جلوگیری از بروز ارسال Spam از طریق سرویس کاربران می باشد. با ما همراه باشید.

ایمیل های Spam ، ایمیل هایی با مقصد نامشخص و آدرس های نامفهوم می باشند که صرفاً جهت سوء استفاده از سرویس هاست شما و از طریق ضعف امنیتی کد های سایت و یا سیستم مدیریت محتوای شما بدون اینکه متوجه ارسال این ایمیل ها از طریق سایت خود شوید برای افردای که در لیست ایمیل شما ثبت نام نکرده اند ارسال می گردند.

در تمامی دیتاسنتر های مشهور دنیا ، Spam و ارسال هرزنامه برخلاف قوانین شرکت ها می باشد و تمامی شرکت ها با این مشکل به طور جدی برخورد می کنند. عدم توجه به ارسال ایمیل Spam از طریق یک سرور نه تنها امنیت سرور مذکور را به خطر می اندازد بلکه می تواند باعث مسدود شدن سرور به دلیل عدم رعایت قوانین از سمت دیتاسنتر گردد.

ایمیل های Spam معمولا به آدرس های نامفهوم و نامشخص مانند gfvujhfyhf@doamin.com ارسال می گردند که هدف مشخصی ندارند و یا جهت سوء استفاده از اطلاعات استفاده می شوند.

ادامه این آموزش را در لینک  راه های اصلی جهت مقابله با ایمیل اسپم مشاهده نمایید.

درباره الهام یزدان پرست

بیش از 3 سال است که در زمینه آی تی و فناوری اطلاعات در حال تحقیق و مطالعه است، مدرک آکادمیک تحصیلی ندارد اما دکترای موفقیت دارد، عاشق یادگیری و یاد دادن است و دستی هم در فلسفه دارد.

پیشنهاد بررسی

هاست چیست ؟ و چرا باید یک هاست خوب بخریم ؟ + فیلم آموزشی

سناریو فیلم هاست چیست ؟ آقای رایان برای خودش یه دامنه مناسب خریده و حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.