خانه / آموزش / عمومی / کنترل پنل سی پنل چیست؟

کنترل پنل سی پنل چیست؟

cpanel چیست؟

کنترل پنل سی پنل چیست؟ Cpanel کنترل پنلی می باشد که بر روی سرور های مبتنی بر linux در دسترس می باشد. از طریق این کنترل پنل می توانید به راحتی جنبه های بسیاری از اکانت هایتان شامل فایل ها ، برنامه های کاربردی ، و ایمیل های اکانت هایی که بر روی سرور میزبانی می شوند را مدیریت کنید، سی پنل یک پلتفرم مدیریت هاستینگ است که شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست با نصب آن بر روی سرور هایشان اقدام به فروش هاست سی پنل می کنند.

در سرور های ما، Cpanel مرتبط با Web Host Manager یا WHM (مدیریت هاستینگ) استفاده می شود. WHM کنترل های مدیریتی برای سرور اختصاصی یا مجازی را فراهم می کند. شما می توانید از WHM برای ایجاد اکانت های منحصر بفرد ، افزودن دامین به سرور ، مدیریت ویژگی های میزبانی وب، و تعمیر و نگهداری استفاده کنید. WHM نسخه ی Backend از Cpanel می باشد و نرم افزاری می باشد که توسط مدیران سرور ها استفاده می شود و برای اجرای عملیات های مدیریت سرور مورد استفاده قرار می گیرد که کاربران Cpanel قادر به انجام آن ها نمی باشند.

ادامه این آموزش را در لینک cpanel چیست ؟ مشاهده نمایید.

درباره الهام یزدان پرست

بیش از 3 سال است که در زمینه آی تی و فناوری اطلاعات در حال تحقیق و مطالعه است، مدرک آکادمیک تحصیلی ندارد اما دکترای موفقیت دارد، عاشق یادگیری و یاد دادن است و دستی هم در فلسفه دارد.

پیشنهاد بررسی

آموزش رفع خطای the connection untrusted

در بستر اینترنت برای تبادل اطلاعات از پروتکل HTTP استفاده می شود. HTTP مخفف کلمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.